Вітаємо, дорогі читачі! У цій статті хочемо поділитись з вами декількома думками щодо ремонту замші та нубуку.

Сьогодні будемо більше розповідати в контексті ремонту взуття, хоча це все відноситься до будь-яких виробів із замші та нубуку. До слова, часто майстрів беруть сумніви щодо можливостей фарбування і відновлення замшевого взуття. Насправді ж велика частина замшевих речей навіть не потребує фарбування. Достатньо провести комплекс заходів із відновлення виробу: почистити, наповнити жиром, нанести грунтовку та апретуру. Під дією жируючих компонентів замша стає більш насиченою. Колір часто витягнути спеціальним грунтом для замші. І, нарешті, зовншній фінальний штрих (апретура, відновлювач блиску, протектор) допоможе надати замші вигляд щойно виготовленої.

Про те, як все легко, ми написали, тепер декілька пересторог. Поцікавтесь у клієнта чим він обробляв взуття і як доглядав за замшею та нубуком. Є велика ймовірність, що він застосовував водовідштовхуючий спрей або неякісну спрей-фарбу для підфарбовування. Про те, чи варто користуватись гідрофобізаторами, ми поговоримо наступного разу, але варто врахувати, що таке взуття потребує більше уваги та часу на підготовку (очищення), а якщо погано його почистити, то можливі нерівності під час фарбування. 

Різновиди фарб

В асортименті нашої фірми є два види фарби для замші.

1. Фарба глибокого проникнення. Надає насичений колір. Добре проникає в ворс. Дозволяє змінювати відтінок замші, зробити її трохи темніше або яскравіше (напилити наприклад помаранчевий колір) або жовтіше і тд.

Але гамма кольорів обмежена.

2. Фарба олійно пігментна. Дозволяє фарбувати і відновлювати світлі тони замші такі як бежевий, кремовий, ніжно рожевий і інші пастельні кольори замші і нубуку. Дозволяє перекривати нерівності кольору замші. Приклад роботи з такою фарбою представлений на нашому каналі в YouTube

Підписуйтесь на наш канал

 

Технология покраски замши и нубуку.

1. Очистити виріб від бруду, знежирити за допомогою "Універсального очищувача".
Завжди починайте чистити шкіру з легкого очищувача і якщо немає ефекту - переходьте до сильнішого. Якщо виріб дуже сильно забруднений, почистіть його за допомогою Strong Cleaner. 

Зверніть увагу! При чищенні плям на замші чи нубуку, чистити варто весь виріб (або пару - якщо це взуття), а не лише пляму. Така чистка допоможе запобігти неоднорідності на різних ділянках шкіри при фарбуванні. 

Перед застосуванням будь-яких мийних засобів обов'язково проведіть тест на стійкість фарби. 

 

Важливо! При чищенні замші від сильних забруднень, рекомендуємо використовувати паперові рушники (тобто потрібно промокати брудну рідину і наносити знову очищувач до повного видалення бруду). Після чищення варто також прибирати залишки очищувача за допомогою паперового рушника, щоб замша була рівномірно вологою. 

2. Дозволити виробу висохнути природним шляхом, не використовуючи нагрівальні пристрої. 

3. Підняти ворс за допомогою щітки або наждачного паперу.

4. Проробити Пом'якшувачем и жировкою Fatliquor.

Замша і шкіра з відкритими порами постійно піддаються різному зовнішньому впливу і, як наслідок, пересихають, грубіють, стають ламкими. Застосування комплексу відновлення шкіри наповнить її жирами і відновить її еластичність. Колір стане більш насиченим і однорідним. 

5. Обробити поверхню грунтовкою.

Нанесіть грунт для замші. Залиште сушитись на період часу до 1-12 годин. Для чого потрібен грунт? При фарбуванні ворсу чи іншої вбираючої поверхні, для красивого зовнішнього вигляду потрібно досягнути рівномірності при нанесенні фарби. Грунт просочує волокна замші і регулює цей процес, допомагає позбавити плям. Чому така різниця в часі? Все залежить від конкретного виробу, якості замші, кількості нанесеного грунту і потрібного ефекту. Грунт має жирову основу і чим більше часу висихання, тим краще і рівномірніше відбувається вбирання фарби.

6. Пофарбувати виріб. 
Нанесіть 1-й шар фарби розпилювачем. Висушіть за допомогою фену і розчешіть ворс за допомогою металевої щітки. Нанесіть 2-й і, якщо потрібно, 3-1 шар фарби. Залиште сушити. Якщо ви нанесли багато фарби, дайте замші висохнути природним шляхом. 

7. Зафіксувати барвник.

Нанеість закріплювач для замші Suede Fix для надання стійкості до прання.  Висушіть. 

8. Для надання блиску і вирівнювання кольору, варто нанести Відновлювач блиску.

9. Для надання ніжності, шовковистості, можна нанести Апретуру для Замші або Гідрофобізатор.

Останні два етапи помітно покращують зовнішній вигляд і роблять замшу приємнішою на дотик. Виріб набуває вигляду нової речі. 

При підборі кольору зверніть увагу, що барвник напівпрозорий. Проведіть тест на колір у прихованій ділянці шкіри; остаточний колір можна побачити тільки після повного висихання. 

Наносити грунт і барвник краще аерографом, для рівномірного фарбування.

Для відновлення і оновлення кольорів замші, які не входять у колірну гаму "Фарби для замші", варто використовувати "Пігментувальний грунт для замші". За допомогою ґрунту можна оновити сірі тони, рожеві, бежеві та інші. 

Технология покраски замши та нубука олійно пігментною фарбою.

 

Матеріали, які використовуються при ремонті замші та нубуку:

  • щітка для чищення з натуральним ворсом, щітка для підняття ворсу:
  • паперові рушники;
  • аерограф.